
Генпрокуратура відмовила у порушенні кримінальної справи проти судді Конституційного суду України п.Сюзанни Станік за відсутності складу злочину. Бачимо класичний приклад пересмикування. Пані суддя підозрюється у корупції, а прокуратура не знаходить складу злочину за підозрою у незаконному придбанні квартир.
Так, публічна особа може набути права на квартири у законний спосіб, з дотриманням всіх юридичних норм і правил. Найскорше, що прокуратура каже правду щодо незаконного заволодіння. Але ж йдеться про інше - про корупцію. Підмінюючи предмет звинувачення, прокуратура, яка найперша має стояти на сторожі не тільки закону, а й суспільної моралі, на мій погляд, свідомо вводить суспільство в оману…
Довести корупційні дії надзвичайно важко. Навіть коли посадовця схоплено за руку, як це було в Харкові, знаходяться шпарини, через які злочинець "зникає": це і контрзвинувачення, і тривала хвороба молодого хабарника, майже на межі смерті, яка не припускає навіть думки про допит. Хабарники, мабуть, вже пройшли школу безпечного хабара, тому я не буду влаштовувати їм додатковий майстер-клас.
Але ж зрозуміло, що скандал на рівному місці не виникає, бо суспільство має безліч очей і завжди знає хто насправді "бере". Дружина Цезаря тому і була поза підозрою, що Цезарь знав про ці очі, і апріорі не міг одружитися з негідною, жінкою, здатною о заплямувати ім,я дружини Цезаря. Адже в основі було усвідомлення ганьби, усвідомлення невідворотності покарання. Від Бога сховатися не можна, тому що він - в нас самих.