Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

28-02-2019 09:25:45
Неконституційність “незаконного збагачення” означатиме амністію для всіх посадовців, адже усі суб’єкти е-декларування отримають індульгенцію на сумнівні статки, і практично нівелює всю антикорупційну реформу в Україні.

 

Про це йдеться в оприлюдненій Transparency International Ukraine заяві, підписантами якої стали загалом 11 громадських організацій
Заява стала реакцією на визнання Конституційним судом 26 лютого неконституційною статтю Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення посадовців.


“Декриміналізація незаконного збагачення означатиме повну амністію для абсолютно всіх посадовців із сумнівними статками, а отже – практично нівелює всю антикорупційну реформу в Україні”, – йдеться у заяві.
За словами громадськості, таке рішення КСУ призведе до закриття щонайменше 50 справ щодо ймовірного незаконного збагачення топ-посадовців, які наразі розслідує НАБУ. Закриють також усі такі справи, які наразі слухаються у судах, йдеться у заяві.
Більше того, зазначили ГО, “декриміналізація незаконного збагачення порушує міжнародні зобов’язання України та може призвести до припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом”.
“Декриміналізація незаконного збагачення фактично означатиме забезпечення безкарності чиновників ціною значних фінансових проблем для всіх українців”, – йдеться у заяві громадських організацій.
У заяві йдеться також про те, що всі суб’єкти е-декларування отримають індульгенцію на сумнівні статки, набуті протягом останніх двох із половиною років, після введення в дію відповідальності за незаконне збагачення у новій редакції.
Концепція е-декларування посадовців, на думку громадськості, взагалі буде зруйнована. “Система декларування перетвориться із механізму викриття корупційних статків та ініціювання притягнення до відповідальності на системи інформування населення про збагачення чиновників”, – сказано у заяві.
Злочин брехні в декларації також втратить значення, адже якщо набуття невиправданого майна стане законним, то “потреба” у неправдивому декларування зникне, додали ГО.
Громадські організації підкреслили також, що юридичних підстав вважати злочин незаконного збагачення неконституційним та таким, що порушує презумпцію невинуватості, нема 
Ряд экспертов считает,что Евросоюз может отменить безвиз с Украиной  так как считает ,что борьба с коррупцией была приоритетом при выдаче безвиза.

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal