Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

22-06-2018 12:42:41
США закликають Україну переглянути закон про Антикорупційний суд

   США закликають Україну усунути "підводний камінь" у прийнятому ВР законі про Антикорупційний суд

Державний департамент США закликає український парламент скасувати норму закону про Антикорупційний суд, за якою вже відкриті справи щодо посадовців в апеляційній інстанції розглядатимуться без участі цього суду.
Державний департамент США приєднався до Міжнародного валютного фонду та закликає український парламент передивитися закон про Антикорупційний суд. Про це Державний департамент заявив у середу, 20 червня.
США сподіваються, що норма, яка дозволяє розглядати апеляції вже відкритих справ в судах загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді, буде швидко прибрана з закону. До цього напередодні закликала очільниця МВФ Крістін Лагард.
"Вона і президент Порошенко погодилися, що Рада має швидко внести поправки в закон, щоб цей суд міг слухати всі справи, які підпадають під його юрисдикцію, включаючи вже відкриті корупційні справи, а також прийняти додаткове законодавство для офіційного початку роботи суду", - йдеться у заяві Держдепу.
Нагадаємо, після опублікування тексту закону про Антикорупційний суд активісти-антикорупціонери виявили в ньому неозвучену під час рогляду поправку, згідно з якою апеляції по справах НАБУ, розгляд яких уже почався в загальних судах першої інстанції, розглядатимуться в обхід Антикорупційного суду.
У попередніх версіях документа йшлося про те, що така апеляція повинна відбуватися винятково в новоствореному Вищому антикорупційному суді. У відповідь на це президент України Петро Порошенко заявив, що підпише зміни до закону про Антикорупційний суд у частині про апеляцію, якщо парламент їх ухвалить.
Епопея зі створенням цього суду в Україні тривала два роки - з весни 2016-го. Однією з його головних функцій має стати розгляд справ щодо корупції серед високопосадовців за поданням Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
 

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal