Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

31-03-2018 15:25:31
Євротарифи: на скільки здорожчає світло в Україні та які ціни у Європі
 
Протягом 3-х років населення вже пережило 5 етапів підвищення цін на електрику. 

Промислові підприємства України з квітня чекають чергового підвищення цін на електрику. Планово. Принаймні так повідомили в Урядовому кур’єрі ще 27 січня. А це обов’язково позначиться і на холодильнику кожного з нас. Зростання тарифів для промислових і комерційних споживачів врешті-решт буде перекладено на кінцевого споживача.
Протягом 3-х років населення вже пережило 5 етапів підвищення цін на електрику. В середньому десь в 3,6 рази. Головний пожирач енергії в квартирі – 100-літровий бойлер. Саме через нього рахунки за електрику вже досягли 1000 грн.
Та нинішний голова НКРЕКП не втомлюється повторювати, що українці платять за електрику найменше в усій Європі. Чи справді це так, ми вирішили поцікавитися на прикладі трьох європейських міст: Риги, Кракова та Ліона.
Спальні райони столиці Латвії на перший погляд важко відрізнити від Київських кварталів. Ольга з чоловіком і двома дітьми живе у звичайній 2-кімнатній квартирі. Має цілком стандартний набір електроприладів. Включно з електроплитою.
Як цій латвійській родині вдається вкладатися в 70 кіловат-годин на місяць – тема окремого сюжету. Неймовірно, але факт: рахунки Ольги ледь сягають двозначної цифри. Сума виходить десь 13 євро. І це – при середній зарплаті в Латвії у понад 900 євро.То есть на электроэнергию в Латвии зарабатывают меньше ,чем за полдня.А в Украине при зарплате в 10000 грн за 10 дней!!! 
У польському Кракові, порівняно з Ригою, електрику витрачають на широку ногу. Родина перукарки Моніки на 46 кв м напалює в середньому 250 кіловат-годин за місяць. Холодильник, телевізор, плита індукційна, кавомашина, комп’ютер, пральна машинка. Усе це коштує Моніці 190 злотих на місяць – трохи менше 50 євро. За середньої зарплати поляка в понад 1000 євро.Поляк на свою электроэнергию зарабатывает меньше ,чем за два дня
Подружжя Ісідро і Кармен родом із сонячної Іспанії. Однак уже понад 15 років живуть у престижному передмісті французького Ліона. Мають трьох дітей шкільного віку. Щомісяця Ісідро сплачує за електрику фіксовані 123 євро. За підсумком року постачальник підраховує фактично спожиті кіловат-години.
Витрати Ісідро на електрику становлять менше 3% сімейного бюджету. І лише трохи більше – відносно середньої зарплати. Хоча для цього, звісно, доводиться економити. Загалом на комуналку, разом з утриманням саду, родина витрачає 300 євро. Це – 15 частина місячного доходу.
Отже, за нашими дослідженнями у Латвії, Польщі та Франції співвідношення платежів за електрику  та рівня заробітку виглядає ось так: Найменше на них витрачають латиші, 1,5%. Трохи більше доводиться викладати французам, у них 4%, 10% платять поляки. Ну а моя платіжка б’є рекорди, майже 12% середньої зарплати по Київській області.
І це тільки за електрику. Не рахуючи опалення, газу, води. Європейське співвідношення цін та доходів для  більшості українців наразі – недосяжна мрія. Бо наші зарплати дуже далекі від європейських.
 

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal