Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

02-06-2017 11:15:43
В Україні стартує найбільша антикорупційна ініціатива ЄС
    Корупція залишається «ключовим фактором, що перешкоджає економічному та політичному поступу України», наголосив комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган на зустрічі з представниками української влади та громадськості   

  Посадовець зазначив, що цей проект наразі найбільша у Європі програма у сфері боротьби з корупцією. Європейська спільнота попередньо висловлювала готовність виділити на неї близько 60 мільйонів євро, але очікує від України якнайшвидшого виконання щонайменше трьох умов. Під час свого виступу у Кабінеті міністрів України єврокомісар Йоганнес Ган заявив, що українська влада запевнила його у намірі внести зміни до законодавства щодо електронних декларацій активістів. Ухвалені Верховною Радою і підписані президентом Петром Порошенком 27 березня поправки, що зобов’язують подавати електронні декларації громадських діячів, в ЄС неодноразово критикували. «Нещодавні поправки до закону щодо електронних декларацій, які розповсюджуються на членів антикорупційних громадських організацій та членів громадських рад, – помилка. Добре, що президент хоче це виправити. Добре, що такої ж думки й інші в цій країні. Ми готові їх підтримати», – сказав Ган, але не уточнював, про які саме правки йдеться. «Гарна та конструктивна зустріч із президентом Порошенком з європейсько-українських питань: процес реформ та антикорупційні заходи повинні тривати!» Йоганнес Ган назвав Національне антикорупційне бюро України «історією успіху», утім, додав, що в ЄС є питання щодо його незалежності та ефективності. Ми занепокоєні, що призначення трьох аудиторів НАБУ є політично заангажованим . Ми обговорювали це і минулого разу, коли я був тут. Ми говорили про це щонайменше кілька місяців. Тому це питання має бути вирішене», – сказав єврокомісар і наголосив, що аудитори повинні бути призначені якнайшвидше відповідно до чинного законодавства за прозорою процедурою. Крім того, в ЄС чекають від української держави прискорення зі створенням антикорупційних судів, бо, за словами Гана, розгляд антикорупційних справ у судах донедавна відбувався повільно. Єврокомісар переконаний, що наявність цих структур допоможе Євросоюзу упевнитися, що боротьба з корупцією в Україні відбувається на всіх рівнях. Йоганнес Ган також додав, що він та його колеги будуть сприяти посиленню участі громадськості та медіа в антикорупційних ініціативах, зокрема, в регіонах.
Проект «Антикоррупционная инициатива Европейского Союза в Украине» направлен на повышение способности новосозданных антикоррупционных структур качественно осуществлять свои функции, а также привлекать гражданское общество и СМИ к антикоррупционной деятельности. П (15 млн. євро надає Європейська Комісія, 1,34 млн. євро – Міністерство закордонних справ Королівства Данія).
Инициатива предусматривает усиление антикоррупционных органов в ведении расследований, совершении уголовных преследований и наказания случаев коррупции. Проект предлагает различные виды поддержки, в частности экспертной и IT-помощи. Кроме того, в рамках проекта будет создан консультационный совет международных экспертов, который будет способствовать укреплению возможностей комитета Верховной Рады Украины по вопросам предотвращения и противодействия коррупции. Программа поспособствует привлечению гражданского общества и СМИ к антикоррупционной деятельности, особенно в регионах, путем предоставления грантов.
Представляя Председателя Антикоррупционной инициативы ЕС Эку Тхешелашвили, Еврокомиссар Ган отметил, что она имеет значительный опыт работы в антикоррупционных структурах Грузии и наилучшим образом сможет применить его для подобной работы в Украине.
http://www.litsa.com.ua/i/uploads/2017/06/02-59316c085f0ec-startovala_antikorruptsionnaya_initsiativa_evropej.jpgСправка. Эка Ткешелашвили (род. 23 мая 1977, Тбилиси) – грузинский юрист и политический деятель, министр юстиции в 2007-2008 г., министр иностранных дел Грузии в 2008 г., с 2010 г. министр по делам реинтеграции и вице-премьер.
Руководителем Наблюдательного комитета Инициативы от правительства назначен министр Кабинета министров Украины Александр Саенко.

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal