Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

07-09-2016 14:47:30
Законопроект Мураева №5034 загрожує свободі слова в Україні
. 
Нардеп Мураєв бажає повернення кримінальної  відповідальністі за наклеп та образу,яка  була скасована в Україні ще у 2001 році.

Законопроект №5034 “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України (щодо уточнення відповідальності за вчинення злочинів проти волі, честі та гідності особи)”, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп та образу,  загрожує свободі слова в Україні.
Зокрема, наклепом, за законопроектом, вважатиметься умисне або через несумлінне ставлення до перевірки інформації поширення завідомо неправдивих відомостей, що принижують честь і гідність іншої фізичної особи або ділову репутацію фізичної чи юридичної особи, або наклеп на публічну особу, тобто умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що принижують честь і гідність або ділову репутацію публічної особи, а образою – приниження честі та гідності іншої особи, виражене в непристойній формі.
За обидва “злочини” пропонується карати винних штрафами, виправними та громадськими роботами, арештом та навіть обмеженням волі. Наклеп та образа, що публічно демонструється в засобах масової інформації або в мережі Інтернет, до прикладу, можуть супроводжуватись для журналістів покараннями від штрафу 1700–8500 грн до обмеження волі на строк до 2 років.
Нагадуємо ,що  кримінальна відповідальність за наклеп та образу була скасована в Україні ще у 2001 році, хоча окремі народні обранці неодноразово намагались повернути цей інструмент тиску на ЗМІ.Подібні законодавчі пропозиції суперечать міжнародним стандартам свободи вираження поглядів та позиціям ключових міжнародних інституцій – Ради Європи, ОБСЄ, Комітету ООН з прав людини.
Запровадження кримінальної відповідальності за “наклеп” чи “образу”, як передбачено законопроектом, автоматично ставить під загрозу будь-яке журналістське розслідування чи статтю і створює презумпцію імунітету чиновників від публічної критики. Подібні ініціативи, особливо в країнах з дуже низькою довірою суспільства до судових та правоохоронних органів, ризикують створити серйозний “охолоджувальний ефект” для ЗМІ і розвитку демократії в цілому, адже остання неможлива без вільної політичної дискусії.
На телеканалі NewsOne власник   Мураєв веде пропаганду за возврат традіційних ринків,маніпулює з телефоним звязком у прямому єфірі ,зібрав непогану команду більшість якої не разуміе його справжі цілі.


 

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal