Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

28-02-2014 10:03:10
В.о. Президента України, Голові Верховної Ради України Олександру ТУРЧИНОВУ Прем’єр-міністру України Арсенію ЯЦЕНЮКУ
Відкритий лист щодо принципів формування спеціалізованого антикорупційного органу
Вельмишановне панство!
Ми, українські громадські організації та експерти, що працюють у сфері протидії корупції і доброчесності публічної влади, щиро вітаємо новопризначений Уряд України із задекларованим наміром якнайшвидше сформувати спеціалізований антикорупційний орган.

Прикметно, що новопризначений Уряд одразу відгукнувся на таку вимогу до влади, озвучену як активістами Майдану, так і міжнародними партнерами України. Як відомо, cтворення незалежного антикорупційного органу є однією з ключових умов виконання Плану дій з візової лібералізації з ЄС, а також передбачено в рекомендаціях Україні інших міжнародних організацій (Ради Європи, ОЕСР).
На наше глибоке переконання, такий чутливий до проявів недоброчесності орган має створюватися виключно на підставі закону і повинен зосереджуватися на досудовому розслідуванні високопосадової корупції. Тоді як розслідування дрібних порушень та здійснення превентивних функцій у сфері антикорупції повинно охоплюватися іншими правовими механізмами.
За нашими висновками, утворення спеціалізованого антикорупційного органу передбачає відмову від створення Державного бюро розслідувань, як воно передбачено чинним Кримінальним процесуальним кодексом. Водночас ми наголошуємо, що розслідування злочинів проти життя та здоров’я особи, вчинених працівниками правоохоронних органів, вимагає утворення окремого спеціалізованого слідчого органу.
Ключовим завданням при створенні спеціалізованого антикорупційного органу є забезпечення його суспільної легітимності та прозорості добору кадрів. Саме тому ми переконані, що керівництво органу повинно призначатися не за політичною ознакою чи попередніми домовленостями, а лише на підставі прозорого і відкритого конкурсу.
Наголошуємо, що за своєю моделлю спеціалізований антикорупційний орган має відповідати визнаним міжнародним стандартам щодо дієвої спеціалізації, інституційної та операційної незалежності, адекватних повноважень, достатніх ресурсів тощо.
Враховуючи суспільну необхідність якнайшвидшої появи такого органу, низкою провідних експертних неурядових організацій України розробляється узгоджений законопроект про спеціалізований антикорупційний орган. При розробці його моделі та сфери повноважень експертами опрацьовано найкращий міжнародний досвід та враховано український контекст.
Щиро сподіваємося, що законопроект буде підтримано Вами та Вашими партнерами у парламенті. Зі свого боку підтверджуємо, що законопроект громадських експертів буде готовий найближчим часом, після чого може бути внесений до парламенту.
З повагою,
Українські громадські експерти з питань протидії корупції
28 лютого 2014 року
Цей лист підписали:
Олексій Хмара, Transparency International Україна 
 Дмитро Котляр, незалежний експерт
Віталій Шабунін, Центр протидії корупції
Віктор Таран, Центр політичних студій та аналітики
Іван Сікора, Фундація «Відкрите суспільство»
Юрій Гребенчук,ЦСЄД Діаматік

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal