Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

26-03-2011 08:50:46
Депутати не хочуть, аби новий антикорупційний закон працював.
Тотально корумпована країна нарешті готова ухвалити антикорупційний закон. Але він не працюватиме, адже депутати не готові зробити головне – визначити, що ж таке корупція та як саме буде організовано спеціальні перевірки щодо осіб, які претендують на державні посади.

Зрештою, за таких умов не варто говорити і про ефективний фінансовий контроль. Як відомо, 1, 11 та 12 статті антикорупційного закону Президента В.Януковича вкотре відправлені на доопрацювання.
Антикорупційний закон, внесений до Верховної ради Президентом України  знайшов підтримку 330  депутатів.
Щоправда серед 370 статей закону три статті депутати так і не подужали  і відправили на чергове доопрацювання. Доопрацьовувати вирішили найбільш принципові норми, наявність яких визначає реальну готовність парламентарів протидіяти корупції.
Зокрема, парламентською більшістю не підтримана стаття 1, яка мала би визначати поняття корупції та корупційних правопорушень.Без цієї статті весь закон  не має сенсу. Правоохоронці не зможуть  запобігати та протидіяти тому, опис чого відсутній.
Депутатами вирішено доопрацьовувати й статтю 11. Вона мала би визначити принципи організації спеціальних перевірок щодо осіб, які претендують на державні посади. А допоки спеціальних перевірок немає, ніби то й нікому цікавитися, чому в окремих кандидатів у міністри у власності перебуває одночасно по десятку автомобілів вартістю від 500 тисяч гривень кожен. В цьому ключі цілком зрозумілим є небажання депутатів підтримати й статтю 12. Вона передбачає чіткий порядок організації фінансового контролю за статками публічних службовців. Зокрема - обов’язок щорічно оприлюднювати відомості про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру посадовців та їх найближчих родичів. У разі прийняття статті без поправок вже тепер могла виникнути доволі незручна ситуація, коли б громадяни дізналися, що в бідних як церковні миші міністрів та депутатів є купа нескромно багатих родичів, більшість з яких є клієнтами служби зайнятості.
Схоже, що відправляючи на третє читання три статті базового антикорупційного закону, депутати вкотре намагаються по-своєму розв’язати рівняння з трьома відомими. І в них вкотре 1 (визначення корупції) плюс 11 (спецперевірки) ніяк не дорівнює 12 (декларування видатків чиновниками та їх родичами). Ось така депутатська арифметика для третього класу.

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal