Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

19-09-2010 13:27:01
Міжнародна антикорупційна академія у Відні: теорія і практика разом
За ініціативи генерального секретаря ООН Пан Гі Муна у Відні почала працювати Міжнародна академія з боротьби з корупцією. Її завдання – науково-практична підготовка майбутніх борців з корупцією.
Як стверджує в своїх доповідях ООН, корупція гальмує розвиток країн, шкодить проведенню демократичних виборів та загрожує безпеці держав. При цьому найбільше потерпають найбідніші країни.
Допомогти їм боротися з цими явищами покликана перша, за даними ООН, Міжнародна антикорупційна академія. Її створюють за підтримки Управління ООН з боротьби з наркотиками та злочинністю, австрійського уряду та Європейського антикорупційного бюро.
Студентами будуть судді, слідчі та поліцейські з усього світу. Окрім них, фінансисти, бізнесмени та політики вивчатимуть, як виникає організована злочинність та хабарництво. Мартін Кройтнер очолює керівну раду Академії і сподівається на появу нового покоління антикорупційних експертів.

За оцінками Світового банку, корупція щодня коштує світовій економіці дві тисячі трильйонів. У порівнянні з цим бюджет антикорупційної академії, що буде розташована неподалік Відня, - крапля в морі. Голова Європейського антикорупційного бюро Вольфганг Гетцер каже, що йдеться не лише про чорні гроші, хабарі та «відкати». За його словами, корупція роз’їдає суспільства. «Люди більше не вірять, що існує рівноправ’я, що закон однаковий для всіх. Не вірять, що є ефективний контроль за владою, і що на вибори варто ходити», - каже Гетцер.
За даними керівництва, академія практикуватиме універсальний підхід до проблеми корупції. Це означає, що випускники матимуть достатньо теоретичних знань про корупцію та практичних навичок боротьби з нею – від звичайних злочинців то високих посадовців у дорогих костюмах.
«Звичайно, коли говорять про організовану злочинність, люди уявляють собі брутальних чоловіків, які застосовують фізичну силу. Тобто є певні кліше, на кшталт «гроші від проституції» тощо. Але так буває не завжди», - наголошує голова Європейського антикорупційного бюро.
Документ про заснування академії наразі підписали понад 35 країн. України серед них поки немає, Німеччини теж. Семінари та тренінги розпочалися вже зараз, а повна академічна програма – наступного року.

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal