Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

09-04-2010 12:48:53
Як телемагазини ошукують українців
Здоров'я, яке продається по телевізору, - із великими знижками. Так звані телемагазини сьогодні пропонують звільнення чи не від усіх можливих хвороб і фізичних вад. Від апаратів для збільшення грудей до диво-поясів, які швидко вилікують хвору спину. Головна приманка для глядачів - це запевнення в тому, що бажаний результат буде миттєвий. До того ж, із екранів телевізорів повідомляють про ліцензію від Міністерства охорони здоров'я України.
Хоча більшість із цих псевдо-препаратів не зареєстровані як лікувальні засоби.

До "Подробиць тижня" звернулася глядачка, здоров'я якої погіршилося через використання чудо-пояса, придбаного в телемагазині. У держструктурах її слухати не схотіли. Хто дурить довірливих глядачів, які прагнуть бути здоровими? Розслідування "Подробиць тижня".
Підполковник у відставці Венера Татаєва сподівалася, що цей масажний диво-пояс нарешті вилікує її спину. Причому сумнівів не виникло.
Венера Татаєва, ошуканий покупець:
- Я предполагала, что электромагнитные волны создают эффект массажа. Но на второй скорости у меня началось головокружение.
Венера Володимирівна лише раз набрала номер, вказаний у рекламі. Її координати одразу ж визначили і почали полювати на клієнта. Надзвонювали щодня. Консультант одразу наголосила, що це не просто підпільний магазин, а Державний центр із лікування опорно-рухового апарату в Києві. Пенсіонерку запевнили, що спеціально для неї скликали консиліум лікарів, аби призначити правильний пояс.
Венера Татаєва, ошуканий покупець:
- Меня заверили, что заботятся обо мне, что у меня есть уникальная возможность воспользоваться последним днем акции и проплаить почти на тысячу гривен меньше.
Венері Володимирівні поставили питання без вибору: коли вам привезти масажний пояс - о п'ятій чи о сьомій годині вечора?
Венера Татаєва, ошуканий покупець:
- На мое возражение что я не готова к этому такому обороту, чтобы срочно прибрести. Она сказала, что иначе мне придется заплатить штраф за те услуги, которые мне уже оказали - телефонные переговоры, консультации и врачей, консилиум. То есть я должна была или приобрести пояс за 2310 гривен, или заплатить тысячу гривен штрафа за, то что не покупаю этот пояс.
Через такий шантаж Венера Володимирівна злякалась. Їй уже було не зручно відмовити - на неї ж стільки часу витратили. Пояс привезли. На коробці не вказано, де він виготовлений. Інструкції не було - просто телефоном розповіли, як ним користуватися. Через кілька днів після того, як пенсіонерка почала "курс лікування", відчула, що їй стає зле.
Венера Татаєва, ошуканий покупець:
- Когда я померяла давление, оно было 150 на 105. И пульс 120. Я поняла, что мне этот аппарат противопоказан.
Стан здоров'я раптово погіршився, жінка звернулась до лікарів. Витратила ще тисячу гривень на лікування. Хотіла повернути пояс і забрати свої гроші, але в центрі затягували час.
Телефонуємо в ту саму компанію, що продає пояси. Вигадуємо псевдопокупця пенсійного віку із букетом хвороб, з якими протипоказано користуватися такими масажерами.
- Давление и инфаркты противопоказаниями не являются. То есть наоборот. Профилактически. Давление при магнитотерапии восстанавливается. Это один из методов лечения гипертонии.
Впливають на людину і, наприклад, продають їй усякий непотріб за спеціальною схемою. Вона проста, всього шість етапів. Психолог Тетяна Ларіна пояснює, що досить шістдесяти секунд, аби підлаштуватися під клієнта і втягнути в таку собі гру "купи-продай".
Тетяна Ларіна, психолог, тренер із нейролінгвістичного програмування:
- Дальше идет вызов трансового состояния. Что это за сотояние: это состояние, когда мы увлеченно что-то либо слушаем или что-то делаем, внешний мир остается за пределами нашего сознания.
- Вы позвонили сегодня шестьдесят третьей. И первой сотне дозвонившихся предоставляется проплата сегодняшним днем. Если вы сегодня оформляете заказ, это будет стоить для вас не 2840 гривень, а 2630.
Тетяна Ларіна, психолог, тренер із нейролінгвістичного програмування:
- Что такое уступки? Это крючок. Это очень конкретный крючок. Когда нам делают устпуки, мы начинаем чувствовать себя обязанным этому человеку. И у нас возникает зависмость от этого человека - внутренняя, неосознанная.
Протягом кількох днів продавці поясів передзвонювали і питали, чому не хочемо придбати масажер. Почуття провини і незрозуміла симпатія до консультанта - ось ті дзвіночки, які натякають, що треба закінчувати розмову.
Тетяна Ларіна, психолог, тренер із нейролінгвістичного програмування:
- Есть такие ответы: чего вы добиватесь от меня? Чтобы я чувствовал себя виноватым или просто хотите продать товар? То есть в эту же рамочку можно загнать того же человека - корда есть выбор без выбора.
Телефоном фахівці, що продають пояси, називають кілька київських адрес, де буцімто і розташовані офіси.
Наталя Ковальова, кореспондент:
- Ми перевірили усі адреси - навіть номерів будинків таких не існує. Але знайшли інститут передових технологій, де наче розробляли ці пояси.
В Інституті передових технології розробляють географічні карти. Поясами ніколи не займалися.
З Міністерства охорони здоров'я прийшла відповідь: пояс як медичний прилад не дозволений до використання в Україні. Жінка ходила в міліцію, в управління захисту прав споживачів - нічого не добилася. Але за присутності нашої знімальної групи до неї ставляться вже по-іншому. В управлінні захисту прав споживачів Венера Татаєва з'ясувала, що вона не єдина, хто скаржився через ці пояси. В управлінні з'ясували, що цей пояс призначений для схуднення, а не для лікування спини. Глядачів просто вводять в оману. Але покарати поки нікого не можуть.
Надія Федосеєва, начальник Одеського управління із захисту прав споживачів:
- Кроме почтового ящика, пока нету у нас ничего. Только УВД им может сообщить, кому принаджлеит эта почта.
Раніше в міліції Венері Татаєвій сказали, що немає тут ніякого злочину і що справи не порушуватимуть. Лише тепер жінці пообіцяли, що розслідування таки розпочнуть. Але від телевізійного коментаря відмовились.
В інтернеті легко знайти виробника цих масажних поясів. Китай. Про лікування від хвороб спини виробник не говорить. Якщо купувати їх гуртом - від 3 тисяч одиниць - ціна одного масажера - сто гривень. В Україні його продають у 28 разів дорожче.
Усі наші звернення до Міністерства охорони здоров'я і Держспоживстандарту з проханням про коментарі залишились без відповіді.
Наталя Ковальова, Наталя Неділько, Володимир Самченко, "Подробиці тижня", телеканал "Інтер"

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal