Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

12-06-2009 12:44:03
Найбільш корумповані в Україні держустанови, парламент і юстиція.
Українські органи влади визнано одним з найкорумпованіших у світі,аУкраїна посіла перше місце в спискунайкорумпованіших країн світу.
Про це йдеться у звіті "Барометр глобальної корупції - 2009", оприлюдненому  Transparency International. Згідно документу, Україну визнано найкорумпованішою серед "нових незалежних країн" та інших країн, включених у перелік.
Найближче до України за рівнем корупції опинилися Боснія та Герцеговина (4,2 бала), Хорватія (4,1), Камерун, Болгарія та Румунія (по 4 бали).
Найнижчий рівень корупції було виявлено у Сингапурі - 2,2 бала. Також не можна назвати корупційними Данію (2,4 бала), Фінляндію (2,5 бала), Кувейт (2,5 бала) та Голландію (2,6 бала).
У США рівень корупції оцінили у 3,7 бала, Канаді – 3,2, Австрії – 2,8, Великобританії – 3,3, Японії – 3,9, Вірменії – 3,1, Азербайджані – 3,3, Білорусії – 3,4, Грузії – 3,1, Молдові – 3,5, Монголії – 3,7 бала. Рівень корупції в Росії - 3,9 бала.
За даними дослідження, майже кожен десятий з опитаних давав хабара минулого року, що можна порівняти з результатами за 2005 рік.
Крім того, четверо з десяти з тих, хто давав хабара, віддали майже 10% свого річного доходу.За рівнем корупції бали розподілилися наступним чином: державні чиновники, юстиція та парламент – 4,5 бала, політичні партії – 4,4. Корупція в бізнесі – 4,3, медіа - 3,8 бала.
Згідно з дослідженням, 21% українців або їхніх близьких давали протягом останнього року хабара. Неефективною боротьбу влади з корупцією вважають 73% опитаних, ніякою – 19% і лише 7% - ефективною.

 Дослідження громадської думки на тему корумпованості суспільства проводилося у 69 країнах із жовтня 2008 до лютого 2009 року. В його рамках було опитано більше 73 тисяч людей.
Оцінки виставлялися за 5-бальною шкалою, де 1 бал – "найнижчий рівень", а 5 – "найвищий" рівень корупції.
Рівень корупції в Україні експерти оцінили у 4,3 бала – це найгірший показник серед "нових незалежних країн" і всіх інших країн взагалі.
Традиційно високий рівень корупції зберігається на Близькому Сході, у Північній Африці, "нових незалежних країнах", зокрема Україні, та в нижньому регіоні Сахари.
В Україні найбільш корумпованими було названо державні установи (28% опитаних), парламент (25%), юстицію (21%). Рівень корумпованості в бізнесі оцінили в 11%, а в медіа – у 2%.Нагадаємо, у вересні минулого року в рейтингу країн світу за рівнем корупції у державному секторі, складеному Transparency International, Україна посіла 134-те місце, випередивши, зокрема, Росію, Казахстан і Білорусь. Ці країни було визнано більш корумпованими.
 

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal