Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

18-11-2008 14:14:40
Якщо так, то народний депутат Ахметов є звичайним дрібним корупціонером.
Компанія(СКМ)зізналася, що 90% її капіталу належить народному депутату України Ахметову на правах приватної власності. Компанія підтвердила, що Ахметов передав їй в управління "весь бізнес". Іншими словами, народний депутат України передав весь свій бізнес до компанії СКМ, де він є власником 90% капіталу. Цікаво, а кому він передав ці 90% у СКМ - може, самій компанії СКМ? Якщо так, то народний депутат Ахметов є звичайним дрібним корупціонером, оскільки за кримінальним правом оцінюється не формально-юридичне оформлення угоди, а її економічний зміст. Якщо не так - вибачайте. (Довідково - за антитрестовським законодавством США за такі оборудки можна отримати до 8 років ув'язнення). У заяві компанії СКМ було підтверджено, що акції українських підприємств були замінені на акції однієї з європейських компаній. Достеменно відомо, що ця "європейська компанія" розташовується на Кіпрі та підпадає під офшорну юрисдикцію. У результаті такого обміну корпоративні права на українські заводи були поміняні на віртуальні корпоративні права такої офшорної компанії. Унаслідок такого обміну акції українських підприємств поміняли власника - від українського резидента на кіпріотський офшор. Тепер є зрозумілим, чому Партія Регіонів нещодавно не проголосувала за денонсацію договору з Кіпром, як фактично офшорною зоною.Ви можете спитати - а за яких мотивів активи у 5 мільярдів доларів США були переведені за кордон? Відповідь є напрочуд простою.

Перше. Кредитування. Офшорна компанія, що має в капіталі номінальні акції українських компаній на суму 5 мільярдів доларів США, може легше отримати кредит під проценти, що є мінімум втричі меншими за вартість грошей в Україні, ніж українська компанія. Такий кредит треба гасити. Унаслідок таких оборудок корпоративний борг України безмірно зростає, і наступного року Україна матиме дефіцит у 24 мільярдів доларів США. Саме тому курс гривні невпинно знижується. Для погашення такого роду зобов'язань ми взяли кредит МВФ. Гаситимуть його у майбутньому українські платники податків. 
Друге. Податки. Відповідно до податкових законів, дивіденди, які сплачуються на користь української компанії, спочатку оподатковуються за ставкою 15%, а згодом включаються до оподатковуваного доходу отримувача, де ставка на прибуток складає 25%. У разі, коли отримувачем дивідендів є офшорна кіпріотська компанія, податки на репатріацію не платяться. Себто, таким рішенням Ахметов вкрав якнайменше в українського бюджету 25% від доходів своєї імперії, репатрійованих в офшор, та 15% як податок на репатріацію. Крім того, тільки на економічно неосвічених людей розраховані фрази заяви СКМ на кшталт "ринкова вартість передачі акцій наших металургійних підприємств". Правда, поспіль СКМ виправляється і використовує термін не "ринкова" а "оціночна" вартість акцій. Ринкова вартість виникає лише при конкурентному продажі, а не при "передачі" чи обміні акцій якогось віртуального офшора на фактичне право управління реальними українськими заводами. Саме тому, внаслідок цієї оборудки не було заплачено податок з кінцевого результату операцій з цінними паперами за їх реальною ринковою вартістю.
 Третє. Конфлікт моральних стереотипів. Мені оціночно здається, що Ахметов сповідує просту формулу життя - забирай у бидла все, що воно погоджується віддавати. При цьому бидлом, мабуть, вважаються працівники його заводів. Така формула конфліктує з мораллю уряду Тимошенко, яка у черговий раз налякала олігархів націоналізацією. Перелякався, мабуть, і хлопчина, який все життя мріяв стати Абрамовичем, а може стати в сухому залишку Ходорковським в українському варіанті.
 Сергій Терьохін

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal