Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

05-07-2008 22:24:08
2 липня ц.р. у Службі безпеки України у рамках Міжвідомчої робочої групи з питань протидії проявам корупції, створеної за Указом Президента України, відбувся круглий стіл неурядових організацій.
Тільки протягом 2008 за матеріалами спецпідрозділів Служби безпеки України порушено 1939 кримінальних справ, у т.ч. спецпідрозділами як органами дізнання та слідчими СБ України - 553, іншими правоохоронними органами - 1386.
За кримінальними справами та реалізованими матеріалами оперативно-розшукової діяльності контролюючими органами нараховано штрафних санкцій на суму понад 270 млн. грн., повернуто коштів до бюджетів усіх рівнів на суму понад 176 млн. грн., попереджено нанесення збитків державі на 467 млн. грн.

 
Метою заходу було узгодження подальших спільних дій, спрямованих на підвищення ефективності антикорупційної діяльності державних і неурядових інституцій.
На засіданні були присутні представники громадської організації «Антикорупційний комітет», проекту Ради Європи «Підтримка належного урядування: проект проти корупції в Україні – UPAC», Американської асоціації юристів «Ініціатива з верховенства права», громадянської мережі «Опора», організації економічного співробітництва і розвитку (OECD), проекту «Розвиток спеціалізованих служб з боротьби проти корупції в Україні» та інш.
Забезпечення послідовного впровадження у життя положень національної антикорупційної стратегії за плідною участю міжнародних місій та неурядових структур є запорукою успішного подолання корупції та реального наближення України до рівня розвинених європейських держав.
Як наголосив, виступаючи на круглому столі, заступник Голови СБУ Тиберій Дурдинець: «Поставлене Президентом України завдання щодо впровадження єдиної скоординованої антикорупційної політики, реалізації у державі узгоджених системних заходів з подолання такого соціального лиха передбачає активне залучення до цієї роботи  неурядових організацій, підтримку громадськості та міжнародної спільноти в реалізації державних антикорупційних ініціатив».
На думку Т.Дурдинця, саме громадські організації можуть стати надійними партнерами Служби безпеки в отриманні первинної інформації щодо фактів хабарництва і корупції серед осіб, уповноважених на виконання функцій держави. «Ми готові вести спеціальний реєстр повідомлень про корупцію для того, щоб бути прозорими у своїй діяльності й публічно звітувати перед громадськістю про результати проведених перевірок», - зазначив він.
Як повідомив присутнім Т.Дурдинець, планується також інформувати громадські організації про передані до судових органів матеріали з метою публічного контролю за притягненням корупціонерів до передбаченої чинним законодавством відповідальності.
Одним з механізмів взаємодії з громадськими неурядовими організаціями у сфері протидії корупції є спільне дослідження „слабких” місць в організаційній та управлінській діяльності державних органів, надання їх керівництву рекомендацій щодо заходів, спрямованих на усунення передумов до корупції та  запобігання корупційним проявам. Дієвими заходами з упередження імовірних корупційних проявів може стати проведення спільних з неурядовими організаціями перевірок відомостей, що надаються кандидатами на посади уповноважених на виконання функцій держави.
Служба безпеки України виступила з ініціативою здійснення кваліфікованими представниками неурядових організацій експертизи нормотворчих пропозицій Служби безпеки України, спрямованих на усунення причин та умов існування корупції, на предмет їх відповідності європейським стандартам, наявності у них можливих прихованих корупційних ризиків.
У рамках круглого столу відбулася презентація Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ, котре, як і спецпідрозділи обласних управлінь Служби безпеки України, належить до системи державних органів, що здійснюють боротьбу з корупцією та організованою злочинністю.
Тільки протягом 2008 за матеріалами спецпідрозділів Служби безпеки України порушено 1939 кримінальних справ, у т.ч. спецпідрозділами як органами дізнання та слідчими СБ України - 553, іншими правоохоронними органами - 1386.
За кримінальними справами та реалізованими матеріалами оперативно-розшукової діяльності контролюючими органами нараховано штрафних санкцій на суму понад 270 млн. грн., повернуто коштів до бюджетів усіх рівнів на суму понад 176 млн. грн., попереджено нанесення збитків державі на 467 млн. грн.
Відповідно до Закону України „Про боротьбу з корупцією” та у рамках реалізації Концепції подолання корупції в Україні  «На шляху до доброчесності» та антикорупційних ініціатив Президента України  складено 1262 протоколи про вчинення корупційних діянь, за результатами розгляду яких судами до адміністративної відповідальності притягнуто 882 посадовців.
Учасниками круглого столу були підтримані пропозиції Служби безпеки України щодо об’єднання зусиль у боротьбі з корупцією і системного інформування громадськості про результати цієї роботи та висловлена готовність до плідної співпраці громадських організацій та правоохоронців.
Прес-центр СБ України
http://www.sbu.gov.ua/sbu/control/uk/publish/article?art_id=80027

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal