Подписаться:
Поиск по сайту:
Считаете ли вы обязательным отделить власть от бизнеса
Евроатлантическая интеграция
Независимость СМИ   ::   Коррупция   ::   Экономика   ::   Терроризм

17-06-2006

16 июня Мillenium Challenge Corporation (МСС ), организация, которая занимается в США программами помощи развивающимся странам утвердила утвердила программу в размере $45 млн , которая в течение двух лет будет бороться с коррупцией в государственных органах. Представители МСС заявили, что проблемы с коррупцией мешают полноценному участию Украины в программах МСС и было отмечено, что Украина берет на себя обязательства осуществлять решительную борьбу с коррупцией. Агентство США по международному развитию (USAID) решило предоставить Украине техническую помощь в $13,4 млн на противодействие коррупции и обеспечение верховенства права и соответствующее соглашение подписали на днях исполняющий обязанности министра юстиции Сергей Головатый и директор региональной миссии USAID Эрл Гаст.
Ранее Посольство США сообщило о предоставлении $4.9 млн для борьбы с коррупцией в МВД, судах и адвокатуре.
 
Ю.Г. МВД, суды, таможня и ДПАУ - это одни из самых коррумпированных организаций в Украине. Для начинающих коррупционеров миллион долларов большие деньги. Вы уверены что деньги американских налогоплательщиков не попадут в карманы взяточников?
На чем основана Ваша уверенность?
 
Д.К.Технічна допомога США ніколи не надається, як безпосередній грант іноземному урядові. Точніше, за ці кошти проводяться навчальні програми, розробляються інформаційні матеріали, купуються комп'ютерні програми та обладнання, і здійснюються інші проекти. Витрачання коштів американських платників податків також є підзвітним, ретельно контролюється, і залежить від вимірів результативності, щоби запобігти шахрайству та марнотратству.
 
Ю.Г.Как вы предполагаете поддержать в этих проектах адвокатуру?
 
Д.К.Зміцнення незалежності судочинства і ролі адвокатів: Ця програма скористається з унікального моменту в історії України, щоби надати ґрунтовну, сталу підготовку адвокатам, яка забезпечить їх навичками ефективно представляти інтереси своїх клієнтів. Оскільки ці ново підготовлені адвокати володітимуть унікальною кваліфікацією, за цією програмою проводитимуться семінари з навчання викладачів-юристів, щоби забезпечити майбутні покоління адвокатів можливостями підвищувати свою кваліфікацію. Визнаючи, що добре організовані та підготовлені адвокати відіграють вирішальну роль в будь-якій спільноті юристів, а особливо під час здійснення правових реформ, ця програма прагне створити професійну адвокатуру. За програмою також надаватиметься допомога уряду України у складанні нового кримінально-процесуального кодексу, який відповідатиме нормам Ради Європи, за якими, зокрема, зміцниться роль адвокатів у судовій системі.
 
Ю.Г.Какие органы для борьбы с коррупцией будут созданы? Реанимируется идея о создании национального бюро расследования, которую развивал Дурдинец?
 
Д.К.За нашими різноманітними ініціативами допомоги існують численні програми, щоби допомагати уряду України і українському громадянському суспільству боротися з поширеною в Україні корупцією. І уряд України визнає, що корупція є проблемою. В галузі правоохоронної діяльності уряд США надає допомогу уряду України у розробці плану ґрунтовної структурної реформи системи правоохоронних органів України у відповідності з нормами ЄС. Цей план включає цілісний підхід до переслідування корупції. За цією програмою не буде створено жодної нового правоохоронного органу. Навпаки, за цім планом покладатимуться на європейські моделі й інші міжнародні норми та стандарти, щоби визначити найефективнішу структуру чи процес для України.
 
Ю.Г..Фонд "Вызовы нового тысячелетия" обещал $187 на борьбу с коррупцией нескольким странам и Украине в том числе.Эти средства уже поступают ?
 
Д.К.Ні, гроші за Програмою порогових країн Фонду "Виклики нового тисячоліття" ще не надходять в Україну, тому що Україна в теперішній момент завершує двоетапний процес подання заявки на отримання допомоги. Україна подала свою початкову концепцію проекту участі у лютому цього року.. У березні делегація Корпорації з управління Фондом "Виклики нового тисячоліття" відвідала Україну і вела переговори з розробки повного плану відповідності Програмі порогових країн, що є другим етапом цього процесу
Програма порогових країн призначена допомагати країнам, які ще не відповідають критеріям Фонду для надання повномасштабної допомоги, але які налаштовані на здійснення необхідних реформ, які поліпшують результативність політики, що врешті допоможе відповідати кваліфікаційним вимогам. Відбір країн для участі в Повномасштабній програмі допомоги здійснюються, головним чином, на основі продемонстрованої країнами вірності справедливому та демократичному урядуванню, економічній свободі, і значними інвестиціями цими країнами в своїх людей, у відповідності з 16 показниками.
 
Справка.
Сейчас в рейтинге коррупции Trancparency International 2005 года составленного для 159 стран мы делим 107 место с Беларусью, Эритреей, Гондурасом, Казахстаном, Никарагуа, Палестиной, Вьетнамом, Замбией и Зимбабве и имеем 2.6 балла против 2.2 в 2004 году

 

 

Посмотреть все новости

укр eng
Партнеры

MSZ 

Institute of Mass Information
 

http://www.diamatik.org/index_old.htm

 

Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

"Зеркало недели"

"Україна і світ сьогодні"

 

 

 

 

 

© Copyright c 2002-2007"Диаматик" www.diamatik.org,
Все права защищены. При любом использовании материалов сайта гиперссылка нa www.diamatik.org обязательна.
Программирование
Абрис-ком
Портал 'Громадський прост_р' : Civic Space Internet
Portal